Silikon Conta

Silikon Conta

Silikon conta dayanıklı olması nedeniyle tercih edilen bir üründür. Ahşap yüzeylerde ve metal yüzeylerde kullanılan fitiller, nem izolasyonu sağlayan etkili malzemelerdir. Yüzde yüz sızdırmazlık özelliğine sahip olan bu ürün, iklimsel değişikliğin neden olduğu korozyon problemi ile karşılaşmamaktadır. Yüksek ısının neden olduğu kırılma ve erime bu üründe meydana gelmemektedir.

Silikon Conta Fitil Nerelerde Kullanılır?

Silikon conta fitil ürünler ahşap yüzeylerde açılan özel yuvalara yerleştirilerek nem ve ses izolasyonunda kullanılan özel malzemelerdir. Su kaçağını önleyen ürün, hava geçişinin önlenmesinde, sıvı geçişinin önlenmesinde ve ses izolasyonun gerçekleşmesinde oldukça etkilidir. Conta ürünlerinin boyları sektörel kullanım kalitesi bakımından farklılık göstermektedir. Fitil contaların kullanım kalitesini doğrudan etkileyen konulardan biri de sertliktir. Sıkıştırma özelliğine göre sınıflandırılan bu ürün, kullanım alanına göre üretilir. Bu ürünlerin sertliği de kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Nem, ısı ve ses izolasyonu sağlayan bu ürünün ölçüleri de farklıdır. Ölçü ve renkler kullanım alanına, sektörel özelliğe ve talebe göre değişiklik arz etmektedir.Silikon Conta

Silikon Conta Fitil Ve Özellikleri

Silikon fitillerin renkleri de farklıdır. Kullanım alanına göre renkler değişiklik göstermektedir. Silikon conta ürünlerinde renk değişikliği kullanım alanının özelliğine göre sınıflandırılmaktadır. Renklendirme işlemi silikonun özelliğini bozmamaktadır. Sadece estetik açıdan farklı bir görünüm meydana getirmektedir. Evlerde, iş yerlerinde, depolarda ve özel mekanlarda bu fitiller maksimum izolasyon sağlayan pratik kullanım özelliğine sahip ürünlerdir. Ayrıca sanayide ve diğer birçok kategoride bu fitil contalar tercih edilmektedir.

Silikon Contalar Esnek ve Kullanışlı

Sertlik özelliği bakımından farklı özelliklere sahip olan silikon conta fitil, esneklik olması ve buna karşılık kırılma özelliğinin olmaması nedeniyle conta dünyasının tercih ettiği bir üründür. Conta işlemi esnasında meydana gelen sıkıştırma işlemi ile birlikte nem, hava ve ses geçişi sıfır seviyeye inmektedir.

Esnek olmanın yanı sıra kırılma ve benzeri olumsuz etkenler de meydana gelmemektedir. Kullanım kalitesi bakımından uzun ömürlüdür. Yüksek ısı değişimine karşı dayanıklı olması, contanın kullanım kalitesini artırmaktadır. +250 derece gibi yüksek ısılara dayandığı için sanayi kategorisinde rahatlıkla kullanılmaktadır. – 60 derece gibi düşük sıcaklıklarda her hangi bir korozyona uğramaması nedeniyle, soğutma sektöründe tercih edilen etkili bir üründür.

İletişim ;

Tel: 0216 393 50 70

Posta:  [email protected]

You Might Also Like