Kompansatör Fiyatları

Kompansatör Fiyatları

Kompansatör Fiyatları, Salmastra Burada olarak Türkiye genelinde pompa ve sızdırmazlık sektöründe satış, servis ve yedek parça hizmeti sağlamaktayız. Satış ve servis fiyatlarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kompansatörler boru sistemlerinde oluşan genleşme, büzülme ve titreşimleri emerek en basitinden en karmaşığına dek her türlü endüstriyel sistemin kesintisiz ve verimli çalışmasını sağlayan elemanlardır.

Kompansatör Fiyatları Ve Kompansatör Kullanım Alanları

Kompansatör esnek bir elemandır. Sıcaklık ve titreşime bağlı hareketler oluştuğunda, kompansatörün boğumlu kısmı bu hareketleri emmek için tasarlanmıştır. Boğum adedi emilecek uzunluk miktarına bağlı olarak değişir. Endüstriyel problemler çok değişik ve çok çeşitli olduğundan kompansatör tasarımında belirli faktörler vardır. Boğumlu kısım bir yandan çevresel basınca mukavim, diğer yandan esneyebilir nitelikte olmalıdır. Bu arada basınç yükünün yaratacağı sorunlar kullanılmakta olan kompansatör tipine göre değişik biçimlerde çözümlenir.

Kompansatörlerin en çok kullanıldığı alan boru bağlantılarıdır. İki noktayı bağlayan herhangi bir borunun bünyesinde bir çok etkenden ötürü stresler oluşur. Bu etkenlerden bazıları şunlardır;

  • Çalışma sıcaklığında iç veya dış basınç
  • Borunun kendi ağırlığı ve taşıdığı mayinin ağırlığı, boru devresi üzerinde buluna vana v. b. armatürlerin ağırlığı
  • Dış kısıtlamalardan ötürü boru parçasının yapmak zorunda olduğu hareket, örneğin dinamik bir sisteme bağlı olan boru sistemle birlikte titreşmek zorundadır.
  • Isıl genleşme

 

Şayet stres değerleri yada uygulanan kuvvet ve/veya moment mümkün olabilen en büyük değerleri aşıyor ise borunun esnekliği suni olarak arttırılmalıdır. İstenen bu sonuç, boru tasarımının tamamen değiştirilmesi gerekecektir, bu ise bir çok faktör nedeni ile mümkün olmayacaktır.

Dağılımın sağlıklı olabilmesi. geometrik yer, basınç kayıpları, izolasyon masraflarının artması, enerji tasarrufu, yada büyük esnekliği olan parçaların sisteme yerleştirilmesi ile mümkündür. Bu esnek elemanlar sayesinde sistemdeki stresler önlenecektir.

HAKKIMIZDA

2014 yılında  ÜSTÜN MÜHENDİSLİK VE ENDÜSTRİYEL SIZDIRMAZLIK ÜRÜNLERİ A.Ş. firmasını kurarak; Türkiye genelinde pompa ve sızdırmazlık sektöründe satış, servis ve yedek parça hizmeti vermeye başladık.

Temsilcisi olduğumuz markalar aşağıda sıralanmıştır;

*DEPAC mekanik salmastra, yumuşak salmastra

*TEMAC conta, yumuşak salmastra, spiral sarımlı ve yivli çelik conta, saf grafit ring

*TRELLEBORG yağ keçeleri, kalrez oringler

*STANDART POMPA, santrifüj pompa, kademeli pompa, drenaj pompası, kızgın yağ pompası, hidrofor sistemleri, yangın pompaları, dik milli pompalar, çift emişli split pompalar

*SEP proses pompaları, çamur ve maden pompaları, atıksu pompaları

*YILDIZ dişli pompalar, loblu pompalar, monopompalar

*POM-VAK paletli yağlı tip vakum pompaları, paletli kuru tip vakum pompaları, sıvı halkalı vakum pompaları, diyaframlı havalı pompalar

*GORMAN RUPP Self Priming-Kendinden emişli pompalar, Self Priming-Kendinden emişli dizel motorlu pompalar

*ROTATEK metal kompansatörler, kauçuk kompansatörler, bez kompansatörler

*PENTAIR Özel Tip Vanalar, Yüksek Basınç Vanaları

*VALFTEK, BONETTİ kelebek, glob, metal körüklü vanalar, çekvalfler

*ELECTRA ve THERMON elektrikli yerden ısıtma çözümleri

Bu markaların  gücünü de arkamıza alarak her gün gelişmekte olan ÜSTÜN MÜHENDİSLİK firması geleceğe umutla bakmaya devam ediyor.

Bugün; ülkemizde ve dünyanın birçok köşesinde çözüm ortağı olduğumuz binin üzerinde müşterimizin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek için sayıları ikibinden fazla farklı malzemenin satış ve servis hizmetini vermekteyiz. Bunun yanı sıra; iş güvenliği malzemeleri, proje ve sistem dizaynları, mühendislik, taahhüt işleri ve uygulama alanlarındaki çalışmalarımız ile sizlere tam ve eksiksiz bir hizmet sunmanın kıvancı içerisindeyiz.

Biz; ilk günkü heyecanımız ve 10 yıllık birikimimizle siz değerli müşterilerimize hizmet edebilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu uzun yolu beraber yürüdüğümüz tüm dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Hedefimiz; müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutarak; kalite, güvenilirlik ve zamanında hizmet anlayışımızla yolumuza devam ederek Türkiye ekonomisine can katmaktır.

Hizmetlerimiz ve çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için burayı tıklayın.

İletişim

 0216 393 50 70

 [email protected]

 Mescit Mahallesi Demokrasi Caddesi Birmes Sanayi Sitesi B8 Blok No:23
Tuzla / İstanbul – TÜRKİYE

You Might Also Like