Vakum Pompası Tamiri

Vakum Pompası Tamiri

Vakum Pompası Tamiri. Vakum pompaları ve vakum jeneratörleri, çeşitli endüstriyel ve bilimsel uygulamalar için atmosfer altı basınç sağlar. Vakum pompası teknolojileri, endüstriyel kavrama ve aynalama, laboratuvar gaz alma, kimyasal ve yarı iletken işleme alanlarında saflaştırma için kullanılır. Vakumlu taşıma sistemleri ilaç, gıda işleme ve tarımsal uygulamalar gibi çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.

Çalışma Prensibi

Vakum, gaz basıncının atmosferik basınçtan çok daha az olduğu bir kap veya boşluktur. Basınç, bir kabın duvarlarına çarpışan hareketli gaz moleküllerinin kuvveti ile yaratılır. Özünde, daha sonra, bir kabın içindeki vakum, gaz moleküllerini (madde) kaptan alarak, çarpışma sıklığını ve böylece basıncı düşürerek üretilir. Vakumun kalitesi, basıncın mükemmel bir vakuma ne kadar yakın olduğu (sıfır basınç) anlamına gelir. Vakum kalitesi, “Geleneksel” bir yaklaşıma veya Amerikan Vakum Derneği’ne (AVS) dayanarak standart hale getirilmiş basınç aralıkları ile tanımlanır.

Vakum pompaları ve vakum jeneratörleri, gaz moleküllerini bir tank veya ortamdan fiziksel olarak çıkararak vakum oluşturur. Bu vakumları oluşturmak için kullanılan iki ana prensip vardır: gaz transferi ve gaz tutma.

Gaz Transferi

Gaz transfer prensibi ile çalışan vakum pompaları, gazları pompa içinde hareket ettirerek vakum oluşturur. Bu pompalar rejenerasyona gerek kalmadan sürekli olarak kullanılabilir. Tüm gaz transfer pompaları pozitif yer değiştirme veya kinetiktir (momentum transferi). Pozitif yer değiştirme (gaz yer değiştiren) pompalar, gazı kapalı alanlardan atmosfere, sonraki akış aşamasına kadar yer değiştirir. Kinetik pompalar, mekanik olarak (mekanik vakum pompaları) veya bitişik bir buhar akımı (venturi jet vakum pompaları) vasıtasıyla pompalama yönünde hızlandırarak gazı değiştirir.

Vakum Pompası Tamiri

İletişim ;

Tel: 0216 393 50 70

Posta:  [email protected]

 

You Might Also Like