Haz.27

POMPA SALMASTRA ÇEŞİTLERİ

pompa salmastra çeşitleri

Saf Grafitli Teflon Salmastra

Özel bir teknikle bant halinde PTFE/
teflon bünyesine vakum altında grafit zerk edilerek , özel katı yağlarla takviyeedilmiş , dolu elyaf hybrıd.
%100 lenzıng ipliklerinden multifleks diagonalşeklinde örtürmüştür.
Çalışma ortamları: su, buhar konsantre ve kuvvetli asitler, gres ve yağ asitleri , zayıf, ve kuvvetli bazlar, deterjanlar, solventler, hidrojen vb .

Grafit Aramid Salmastra

Su, sıcak su ,atık su, çamurlu ve katı partiküllü ve yüksek viskoziteli abrasif ortamlar , zayıf asitler ve alkali çözeltilerinde , atık su arıtma , kimya,petrokimya, kağıt, gıda, şeker endüstrinde , santrifüj & piston pompa  & statik aksam
& vanalarda kullanımı uygundur .

Saf Grafit Salmastra

Vana gövde salmastrası , etrafı ınconel tel ile güçlendirilmiş saf genleştirilmiş grafit iplerindan oluşur.  Bu salmastrada sızdırmazlık özelliklerinin üst düzeyde olduğu kanıtlanmış saf grafit ringler ile örgülü salmastranın kolay monte edilebilirlik özelliği birleştirilmiştir.  600°C ye kadar ortamlarda kullanılır .

Saf Teflon Salmastra

Saf P.T.F.E. ipliklerinden imal edilmiştir . 300°C yr kadar ortalama kullanılır .
KULLANIM ALANLARI;
Hassas kimyasallar, gıda endüstrisinde kirlenmenin olmadığı ecza alanlarında, bütün kimyasalların sızdırmazlığında kullanılır.

Saf Teflon Yağlı Salmastra

Saf P.T.F.E. ipliklerden yağ emprenye edilmeden imal edilmiştir salmastradır.  280°C sıcaklığa kadar dayanıklıdır . Hassas kimyasallarda , gıda endüstrisinde , kirlenmenin olmadığı ecza alanlarında , erimiş alkali metaller hariç hemen hemen bütün kimyasalların , sızdırmazlığında kullanılabilir.

salmastra çeşitleri

Tanker Kapak Salmastrası

Benzin , mazot, petrol , ve zehirli , yükler taşıyan kimyasal tankerlerin tank kapaklarında kullanılır.
ÇALIŞMA SICAKLIĞI :
-50 -250 C,
ÇALIŞMA BASINCI:
2 bardır.

Katlamalı Cam Elyaf Şerit

Cam elyaf salmastra daha sonra grafit kaplama işleminden geçirilmektedir. Grafit kaplama sürtünme kaybını düşürür. Cam elyaf salmastra statik conta uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Konteynerler, ısıtıcılar, rögar kapakları ve boru gibi sistemlerde ısı yalıtımı ve yangın önleme özelliklerine sahiptir. Su, buhar, hava, yağ ve benzeri kimyasal özellikler bakımından nötr ortamlar için uygun bir malzemedir.

Grafitli Cam Elyaf Şerit

Kesintisiz cam elyaf lifi ipliklerden üretilmiş kimyasal mukavemetli haiz bir üründür. Her bir ipliğine kadar PTFE işlendikten salmastra haline getirilip tekrar PTFE ve yağlandırıcı işlemine maruz bırakılır.

Cam Elyaf Fitil

550 °C uygulama alanları kok ocakları, sobalar, kazanlar, valf veya pompalar, değiştiriciler, baca şömine ağızları ve elektrik izalasyonu.

Tek Kat Cam Elyaf Şerit

Cam elyaf saf şeritler Texturize E-Glass camelyaf İpten örgü makinelerinde örülerek yapılır. 450°C – 650°C derceye kadar olan sıcak borularda ısı izalasyonunda, kazan kapaklarında kullanılır.

Cam Elyaf Salmastra

Pamuk ipi veya cam elyafı ile takviye edilmiş düşük sülfürlü genişletilmiş grafit ipten örülmüştür. Bu salmastra iyi bir termal geçirgenlik, kimyasal dayanım ve yüksek esneklik sağlar. Ayrıca, düşük sürtünme katsayısı ile şaft ve millere zarar vermez.

Grafitli Cam Elyaf Salmastra

Cam elyaf salmastra daha sonra grafit kaplama işleminden geçirilmektedir. Grafit kaplama sürtünme kaybını düşürür.

Özel Yağlı Salmastra

 Sentetik katkılı pamuk ipliğinin parafin ve özel yağlar ile emprenye edilerek 2-3 kat diyagonal örgü ile kare kesit olarak imal edilir.

Don Yağlı Salmastra

Sentetik katkılı pamuk ipliğinin parafin ve özel yağlar ile emprenye edilerek 2-3 kat diagonal örgü ile kare kesit olarak imal edilir.

Seramik Şerit

Seramik fiber ip, şerit ve kumaşlar seramik fiber liflerden oluşmaktadır. Çeşitli boyutlarda örgülü ya da burgulu üretimi bulunmaktadır. Çekme mukavemetini arttırmak için çelik tel desteği kullanılır. Böylelikle kullanım sıcaklığı yükseltilir.

Yapışkanlı teflon bantlar

çeşitli özel uygulamalar için kumaşın arka kısmı kendisinden yapışkanlı madde ile kaplaması yapılmıştır.

Teflon Bazlı Sentetik Salmastra

Grafitli PTFE İplik, yüksek kaliteli PTFE reçine ve grafit tozu işleminden geçirilerek geliştirilmiş homojen bir malzemedir. Düşük sürtünme katsayısına ve termal geçirgenliğe sahiptir. Kimyasal ortamların çoğunda kullanılabilir.

Kevler Salmastra

Kesintisiz cam elyaf lifi ipliklerden üretilmiş kimyasal mukavemetli haiz bir üründür. Her bir ipliğine kadar PTFE işlendikten salmastra haline getirilip tekrar PTFE ve yağlandırıcı işlemine maruz bırakılır.

Cam Elyaflı Kevler Salmastra

Karbon kökenli çok sağlam liflerden oluşan kevlar iplerden örülerek imal edilir. Basınca ve çekme kuvveti yüksek olan salmastradır. -100 °C + 250 °C

BİZE ULAŞIN ;
02163935070
02163935072

You Might Also Like