Peristaltik Pompalar

Peristaltik Pompa Nedir?

Peristaltik Pompalar. Peristaltik pompa bir pozitif deplasman pompası türüdür. Sızdırmaz bir hortumu sıkıştırmak için rotor kullanılır, böylece pompalanan sıvının, hortumdan dışarı çıkması için kuvvet ile zorlanır. Taşınmakta olan akışkan, pompa mekanizmasının herhangi bir kısmı ile doğrudan temas halinde değildir. Bu, ya steril olması gereken ya da çevreye sızmaması gereken sıvıların pompalanması için idealdir.

Peristaltik Pompalar Nasıl Çalışır?

Peristaltik bir pompa, çok çeşitli sıvıları aktaran pozitif yer değiştirme pompasıdır. Bu pompanın valfleri, contaları ve salmastraları yoktur ve bakımı için pahalı olmayan bir pompadır. Her peristaltik pompa, aşınmaya karşı yüksek bir direnç sağlayan ve katıların ve viskoz ortamların kolay akışına izin veren açık bir akış yolu sağlayan esnek hortumlara veya borulara sahiptir.

Peristaltik pompa nasıl çalışır?

Peristaltik pompanın çalışma prensibi, bir ürünü bir hortumdan geçirerek sıkıştırmak ve sıkıştırmak suretiyle hareket ettirmeye dayanır. Pompanın “ayakkabısı”, pompanın içindeki sıvıya basan pompanın rotoruna sabitlenir. Çalışma prensibi vücudumuzun kanı, beslenmesini ve oksijini nasıl pompaladığına benzer.

Peristaltik Pompa çeşitleri

İki tip peristaltik pompa vardır: hortum pompaları ve tubing pompaları. Tubing pompaları daha düşük akış hızları için mükemmeldir, çoklu kafa seçeneği ile tamamen programlanabilir, hortum pompaları ise yüksek katı içerikli pompalama için mükemmeldir.

Peristaltik Pompalar hangi alanlarda kullanılır?

Peristaltik pompalar çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Tüp pompaları, kimyasallar veya laboratuvar ortamında daha fazla kullanılır.

Peristaltik Pompalar – Özellikler ve Yararları

Peristaltik pompalar, özellikle pompalanan ürün özellikle aşındırıcı, aşındırıcı veya viskoz olduğunda mükemmel problem çözme pompalama çözümleri sağlar. Valflerin, contaların ve salmastraların yokluğu, tek bakım maddesini hortum veya tüp olarak tutmak için pahalı değildir. Peristaltik pompa ayrıca hassas bir polimerizasyon etkisine sahiptir, hassas hassas polimer ve kırılgan hücre kültürleri için idealdir. Son olarak, pompanın pompalanan sıvıyla temas eden tek kısmı, tüpün veya hortumun iç kısmıdır, bu da pompanın iç yüzeylerini sterilize etmeyi ve temizlemeyi kolaylaştırır. Detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantılardan biz ulaşın.

İletişim ;

Tel: 0216 393 50 70

Posta:  [email protected]

You Might Also Like