Kompansatör Nerelerde Kullanılır

Kompansatör

Kompansatör, sıcak ve soğuk akışkanlar taşıyan yada yüksek oranda çevre ısı değişimlerine maruz kalan boru hatlarındaki, ısıya bağlı genleşme yada büzülmenin sebep olduğu boyutsal değişimi gideren esnek metal körüklü parçalara denir.

Kompansatör Nedir

Boru hatlarında boyutsal değişimlere karşı bir önlem alınmadığı taktirde, tesisat üzerinde oluşan yoğun baskı, sistemdeki bağlantı noktaları ve cihazlara yansır.

Kompansatör Nerelerde Kullanılır

Bu ve buna benzer sorunların ortadan kaldırılmasında en uygun ve hesaplı çözüm, herhangi bir bakıma gerek duymadan farklı tiplerdeki hareketleride giderme özelliklerine sahip olarak dizayn edilmiş metal körüklü kompansatörlerdir. Kısaca “boru hattı, kanal ve tanklarda, ısıya bağlı genleşme ve büzülmelerin sebep olduğu, boyutsal değişimi absorbe etmek ve bununla birlikte oluşan problemleri de ortadan kaldırmak için kullanılan, üzerinde bir yada daha fazla körük elemanı bulunduran aparat” kompansatör olarak tanımlanabilir.

Kompansatör Nasıl Çalışır

Genleme parçalarının (kompansatör) ana elemanı metal körüklerdir. Şekli, tek ya da çok katlı paslanmaz çelik malzemeden imal edilmesinden dolayı yay gibi çalışır. Kompansatörlerin ihtiyaç duyulduğu sistemlerde kullanılabilmesi için, çalışma şartlarına ( sıcaklık, basınç, hareket miktarı, akışkan özellikleri v.b. gibi) uygun şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir.

Kompansatör Fiyatları

Kompansatör fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hakkımızda

2014 yılında  ÜSTÜN MÜHENDİSLİK VE ENDÜSTRİYEL SIZDIRMAZLIK ÜRÜNLERİ A.Ş. firmasını kurarak; Türkiye genelinde pompa ve sızdırmazlık sektöründe satış, servis ve yedek parça hizmeti vermeye başladık.

Temsilcisi olduğumuz markalar aşağıda sıralanmıştır;

*DEPAC mekanik salmastra, yumuşak salmastra

*TEMAC conta, yumuşak salmastra, spiral sarımlı ve yivli çelik conta, saf grafit ring

*TRELLEBORG yağ keçeleri, kalrez oringler

*STANDART POMPA, santrifüj pompa, kademeli pompa, drenaj pompası, kızgın yağ pompası, hidrofor sistemleri, yangın pompaları, dik milli pompalar, çift emişli split pompalar

*SEP proses pompaları, çamur ve maden pompaları, atıksu pompaları

*YILDIZ dişli pompalar, loblu pompalar, monopompalar

*POM-VAK paletli yağlı tip vakum pompaları, paletli kuru tip vakum pompaları, sıvı halkalı vakum pompaları, diyaframlı havalı pompalar

*GORMAN RUPP Self Priming-Kendinden emişli pompalar, Self Priming-Kendinden emişli dizel motorlu pompalar

*ROTATEK metal kompansatörler, kauçuk kompansatörler, bez kompansatörler

*PENTAIR Özel Tip Vanalar, Yüksek Basınç Vanaları

*VALFTEK, BONETTİ kelebek, glob, metal körüklü vanalar, çekvalfler

*ELECTRA ve THERMON elektrikli yerden ısıtma çözümleri

Bu markaların  gücünü de arkamıza alarak her gün gelişmekte olan ÜSTÜN MÜHENDİSLİK firması geleceğe umutla bakmaya devam ediyor.

Bugün; ülkemizde ve dünyanın birçok köşesinde çözüm ortağı olduğumuz binin üzerinde müşterimizin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek için sayıları ikibinden fazla farklı malzemenin satış ve servis hizmetini vermekteyiz. Bunun yanı sıra; iş güvenliği malzemeleri, proje ve sistem dizaynları, mühendislik, taahhüt işleri ve uygulama alanlarındaki çalışmalarımız ile sizlere tam ve eksiksiz bir hizmet sunmanın kıvancı içerisindeyiz.

Biz; ilk günkü heyecanımız ve 10 yıllık birikimimizle siz değerli müşterilerimize hizmet edebilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu uzun yolu beraber yürüdüğümüz tüm dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Hedefimiz; müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutarak; kalite, güvenilirlik ve zamanında hizmet anlayışımızla yolumuza devam ederek Türkiye ekonomisine can katmaktır.

İLETİŞİM

TEL: 0216 393 50 70

MAİL: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

You Might Also Like