Kauçuk Körükler Hakkında

Kauçuk Körükler Hakkında (KÖRÜK LASTİKLERİ)

Kauçuk Körükler Hakkında. Kauçuk körükler, pek çok endüstriyel uygulamanın temel bileşenlerindendir. Kauçuk körükler, hesaplanmış bir hareket aralığına sahip olan uygulamalarda (piston, kol, joyistik) tozu ve diğer çevresel elementlerin sisteme zarar vermesini önlemek amacıyla kullanılan esnek contalardır. İmalatı yapılırken en güncel materyallerin kullanıldığı toz körüklerinde, kullanılacak yer ve maruz kalacağı kimyasala göre hammadde seçimi yapılır .Kauçuk Körükler Hakkında

  • Nitril kauçuk körükler : Makina yağı, akaryakıt vb. kimyasallarda formunu bozmadan çalışır.
  • Silikon toz körükleri: Isı ve hararetin yoğun olduğu, içerisinden sıcak su vb. likitlerin geçişine uygun körük tipidir. Gıda sektöründe ve tıpta kullanımı oldukça yaygındır.

Salmastraburada olarak lastik körüklerde dahil olmak üzere, hassas kalıplanmış kauçuk ürünlerin üretiminde 25 yılı aşkın deneyime sahibiz. Değerli müşterilerimizin en zorlu uygulamalarında bile etkili dizayn, mühendislik ve üretim çözümleri sunmak, üstün performansta contalar ve sızdırmazlık ürünleri üretmek, rekabetçi fiyatlar zamanında teslimat ve çok iyi müşteri hizmeti sunmak başlıca hedefimiz olmuştur. İmal ettiğimiz kauçuk körüklerin materyel sipefikasyonlarını ve tolerans ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Uygun materyalde ürettiğimiz konik körük, düz körük, elips körük, kelepçeli kauçuk körük, flanşlı kauçuk körükler maksimum açılma ve minumum kapanma ölçü hedeflerini garanti etmekteyiz.

Bu tip Kauçuk Körüklerin hareket (stroke) kabiliyetleri düşüktür. Genellikle titreşim almak, az hareket (stroke) gerektiren bağlantı yerlerinde kullanılırlar.

Kauçuk Körükler Hakkında Kullanım Alanları

Kauçuk Körükler Hakkında. Kauçuk Körük – Lastik Körükler genellikle hareketli pistonlar, miller, borular için toz, akışkan, darbe gibi dış faktörlerden koruyucu olarak kullanılırlar.

Hava ve agresif olmayan akışkan geçişleri için de uygundurlar.

Bunun dışında nitril (NBR), EPDM, Neopren (CR), silikon (VMQ) ve benzeri kauçuk türlerinden ortam ve çalışma koşullarına göre imalatı yapılabilirler. Agresif akışkanlar için özel imalat yapılabilir.

Sisteminizde kullanmak istediğiniz kauçuk körüğün çalışma şartlarına göre öneri ve sistem yerinde tetkik yapılabilir. Detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantılardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim ;

Tel: 0216 393 50 70

Posta:  [email protected]

You Might Also Like