Yağ Pompası Nedir, Yağ Pompası Ne İşe Yarar, gibi sorularınızın cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Yağ Pompası

 

 

 

Yağlamanın Önemi ve Gereği

 

Bir parçanın yüzeyi ne kadar hassas işlenirse işlensin, işlenen yüzeye bir büyüteç ile bakıldığında girinti ve çıkıntılar (pürüzler) görülür. Birbirine temas ederek hareket eden parçaların yüzeylerinde bulunan pürüzler, hareketi zorlaştırır. Harekete karşı zorlanma olayına sürtünme denir. Sürtünme sonucu parçalar hem ısınır ve hem de aşınır. Parçaların ısınmasına, ısınma ile genleşmesine ve mekanik dayanımının azalmasına sebep olur. Birbirine temas ederek çalışan parçalar, yağlandıkları zaman sürtünen yüzeyler arasında yağ filmi meydana gelir. Yağ, parça yüzeyinde bulunan pürüzlerin arasına dolarak sürtünmeyi en aza indirir. Sürtünme en aza inince de aşınma ve ısınma da en aza iner.

 

 

 

Yağ Pompasının Görevleri

 

  • Aşınmadan dolayı oluşan pislikleri temizlemek.
  • Sürtünmeyi azaltarak aşınmayı önlemek.
  • Motorun soğumasına yardımcı olmak.

 

HAKKIMIZDA

 

2014 yılında  ÜSTÜN MÜHENDİSLİK VE ENDÜSTRİYEL SIZDIRMAZLIK ÜRÜNLERİ A.Ş. firmasını kurarak; Türkiye genelinde pompa ve sızdırmazlık sektöründe satış, servis ve yedek parça hizmeti vermeye başladık.

Temsilcisi olduğumuz markalar aşağıda sıralanmıştır;

*DEPAC mekanik salmastra, yumuşak salmastra

*TEMAC conta, yumuşak salmastra, spiral sarımlı ve yivli çelik conta, saf grafit ring

*TRELLEBORG yağ keçeleri, kalrez oringler

*STANDART POMPA, santrifüj pompa, kademeli pompa, drenaj pompası, kızgın yağ pompası, hidrofor sistemleri, yangın pompaları, dik milli pompalar, çift emişli split pompalar

*SEP proses pompaları, çamur ve maden pompaları, atıksu pompaları

*YILDIZ dişli pompalar, loblu pompalar, monopompalar

*POM-VAK paletli yağlı tip vakum pompaları, paletli kuru tip vakum pompaları, sıvı halkalı vakum pompaları, diyaframlı havalı pompalar

*GORMAN RUPP Self Priming-Kendinden emişli pompalar, Self Priming-Kendinden emişli dizel motorlu pompalar

*ROTATEK metal kompansatörler, kauçuk kompansatörler, bez kompansatörler

*PENTAIR Özel Tip Vanalar, Yüksek Basınç Vanaları

*VALFTEK, BONETTİ kelebek, glob, metal körüklü vanalar, çekvalfler

*ELECTRA ve THERMON elektrikli yerden ısıtma çözümleri

Bu markaların  gücünü de arkamıza alarak her gün gelişmekte olan ÜSTÜN MÜHENDİSLİK firması geleceğe umutla bakmaya devam ediyor.

Bugün; ülkemizde ve dünyanın birçok köşesinde çözüm ortağı olduğumuz binin üzerinde müşterimizin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek için sayıları ikibinden fazla farklı malzemenin satış ve servis hizmetini vermekteyiz. Bunun yanı sıra; iş güvenliği malzemeleri, proje ve sistem dizaynları, mühendislik, taahhüt işleri ve uygulama alanlarındaki çalışmalarımız ile sizlere tam ve eksiksiz bir hizmet sunmanın kıvancı içerisindeyiz.

Biz; ilk günkü heyecanımız ve 10 yıllık birikimimizle siz değerli müşterilerimize hizmet edebilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu uzun yolu beraber yürüdüğümüz tüm dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Hedefimiz; müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutarak; kalite, güvenilirlik ve zamanında hizmet anlayışımızla yolumuza devam ederek Türkiye ekonomisine can katmaktır.

 

İLETİŞİM

TEL: 0216 393 50 70

MAİL: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

 

 

You Might Also Like