Mekanik Salmastra Fiyatları

Mekanik Salmastra Fiyatları

Mekanik Salmastra Fiyatları nelerdir? Mekanik Salmastra çeşitleri nelerdir? Mekanik Salmastra, en az bir yarım tur olmak üzere dönen sistemlerde ,başta akışkan ve devamında basınç ,sıcaklık gibi değerlerin sistemden kaybının engellenmesi amacıyla kullanılan sızdırmazlık ekipmanlarıdır. Mekanik salmastralar, dört temel elemandan oluşmaktadır. Bu elemanlar döner, sabit, o-ring ve yay olmak üzere adlandırılmıştır. Bu salmastraların sabit elemanı pompa üzerinde, döner elemanı ise mil üzerinde yer almaktadır. Bu sayede sızdırmaları sınırlandırır ve sızdırmazlığı kontrollü biçimde sağlar. O-ringler ise, döner eleman ile mil arasında yer almaktadır ve buradaki statik sızdırmazlığı sağlamakla görevlidir. Yaylar ise, yüzeyleri kapatmakla görevli elemandır ve mekanik salmastraların kuvvet uygulamasında etkilidir.

Mekanik Salmastra Fiyatları

Bu dört temel eleman ana malzeme yapısına, hidrolik balans oranına, dizayn ve hesaplama tekniğine, kayan yüzey malzemelerine ve tribolojik uyum özelliklerine göre çalışmaktadır. Mekanik salmastraların üretim ve kullanım alanları oldukça geniştir. Hangi ortamda ve hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak, salmastra türleri de değişiklik göstermektedir. Genel olarak sınıflandırmak gerekirse; o-ringli salmastralar, körüklü salmastralar ve kartuşlu salmastralar olarak belirtmek mümkündür.

Neden Mekanik Salmastra Kullanıyoruz?

  • “Gözle görünür” sızıntı yok – yüzler üzerinde bulunan sıvı film, salmastra yüzeylerinde hava boyutuna ulaştığından salmastralarda buhar sızıntısı olur.
    • Buhar yakalanır ve yoğunlaştırılırsa normal çalışma basıncı ve sıcaklıkta günde ortalama 1/2 çay kaşığı kadar olur.
  • Modern kartuş salmastra tasarımları pompa miline veya kovanına zarar vermez.
  • Salmastralar, yüzeyler aşındıkça bunların kendi kendine ayarlanmasını sağlayan iç yaylara sahip olduğundan günlük bakım azalır.
  • Salmastralar, yumuşak salmastralardan daha az güç tüketen hafif yüklü yüzeylere sahiptir.
  • Yağ, salmastra sızıntısından etkilenmediğinden ve çıkmadığından normal çalışma sırasında rulman kirliliği azalır.
  • Ürün pompada bulunursa tesis ekipmanları da aşınmadan daha az zarar görür.
  • Vakum da bu teknoloji ile mühürlenebilir, havanın pompa içerisine girmesi conta için bir sorun olabilir.
  • Daha az atık ürün, paradan tasarruf sağlayacaktır, su bile pahalı bir üründür ve alanın daha az temizlenmesi gerekecektir.

İLETİŞİM

TEL: 0216 393 50 70

MAİL: [email protected]

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

You Might Also Like