Drenaj Pompası

Drenaj Pompası

Su hasarı ile uğraşmak zorunda kalan herkes, nasıl bir kâbusla karşı karşıya kalacağını bilir.  Az miktarda bile su hasarı binlerce liralık zararlara mal olabilir. Özellikle kış aylarında yağışların artmasıyla bodrumlar, depolar, garajlar, asansör boşlukları ve konutlar ciddi bir koşulla karşı karşıyadır. Su basmaya eğilimli belirli bölümleriniz varsa, bir drenaj dalgıç pompa kullanmayı düşünebilirsiniz. Drenaj pompalarının faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Drenaj Pompa Yapısı

Bir drenaj dalgıç pompa, periyodik aralıklarla suyu çıkararak bir alanın su basmasını önlemek için tasarlanmış oldukça küçük pompalardır. Alanın en alt noktasında bir çukur kazılır, böylece alana giren tüm su içine akar. Bu çukura karter denir. Karter pompası daha sonra hazneye ya da hemen üstüne, borudan evin dışına akacak şekilde monte edilir. Su drenaja akarken, su seviyesi drenaj pompasını etkinleştirene kadar yükselir. Drenaj pompası daha sonra drenajdaki tüm suyu borudan, evin dışına pompalar. Drenaj dalgıç pompalar alanın su basmasını engellemek için kullanılır.

Hangi Alanlarda Drenaj Pompalarına İhtiyaç Var?

Açıkçası, muhtemelen mutfağınıza veya oturma odanıza bir drenaj pompası monte etmeyeceksiniz. Çoğu kişi, drenaj pompalarını bodrumlarına veya sahip oldukları herhangi bir birikinti alanına kurmayı tercih eder. Bu alanlar zemin seviyesinin altında olma eğilimindedir, bu alanlar sellere daha yatkın hale getirir. Drenaj pompaları, büyük bir sel meydana gelmediği sürece bu alanları su hasarından korumak için idealdir.

Drenaj Pompa Çeşitleri

Drenaj pompaları farklı çeşitlerde bulunabilir. Flatörlü drenaj pompalar ve flatörsüz drenaj pompalar olmak üzere iki farklı tipi bulunmaktadır.

Flatörlü drenaj pompalar otomatik olarak çalışan pompalardır. Yani drenajda su birikmeye başladığında, tahliye edilmesi gereken su seviyesine ulaşır ulaşmaz pompa devreye girer ve suyu tahliye etmeye başlar.

Flatör olmayan drenaj pompalarda manuel kullanıma uygundur. Güç kaynağına bağladığınız da çalışır. Güç kaynağından ayırdığınızda kapanır.

Bu iki tipin dışında kullanım alanı açısından da drenaj dalgıç pompalar 6 farklı çeşidi vardır.

Temiz Su Drenaj Dalgıç Pompası

Adından da anlaşılacağı üzere temiz su tahliyesinde kullanılan pompalardır. Yağmur suyu birikintilerini, şebeke suyu kaçaklarını tahliye etmek için kullanılır. Plastik yâda paslanmaz malzemelerden yapılmış çeşitleri bulunur.

İletişim ;

Tel: 0216 393 50 70

Posta:  [email protected]

You Might Also Like